Özel Web Tasarım Neden Avantajlıdır?

Dijital çağın en büyük kazanımı hiç kuşkusuz fiziksel yaşama sağladığı  büyük kolaylıklar ve tabi müthiş  getirisidir. Rasyonel anlamda düşünüldüğünde özel web  tasarımı sınıfında yer alan internet sayfalarını işte bu getiri kavramı içerisinde değerlendirebiliriz. Çünkü sıradan tasarımlar değillerdir ve adından da anlaşılacağı gibi ekstrem bir kurulum gerektirir. İzninizle konu hakkında detaylara geçmeden önce neden böyle bir tasarıma karar vermeniz gerektiği noktasında sizleri aydınlatalım. En azından bu tarz bir proje düşünüyorsanız daha net fikir edinmiş olursunuz.


Özel Web Tasarımı Özel Yazılım Gerektiriyor

 

Öncelikle standart bir web sayfası nasıl kuruluyor? çok kısa bu konu hakkında sizleri bilgilendirelim. Daha sonra özel yazılım gerektiren web tasarım uygulamalarının farklarına bakalım. Standart bir web tasarım çalışması; öncelikle sizlerin Hosting (sunucu) ve Domain (alan adı) seçimi ile başlayıp bu konsepte uygun bir tema ile desteklenen bir süreçte ortaya çıkıyor. Dolayısıyla sizlerin bu aşamaları geçtiğinizi varsayarak direkt standart bir web tasarım sürecini aktarmaya çalışalım.  Bu tip projelerde yine lisanslı ürünler kullanmak şartıyla pekala son derece verimli bir web sayfası modeli oluşturulabilir. Sayfaya özel yazılım gerektirmeyen, bir kez şablon olarak hazırlanarak farklı temalarda kullanılabilen JavaScript, CSS ve tabi olmazsa olmaz HTML kodlamaları genellikle yazılımı gerçekleştiren veya farklı bir kuruluş tarafından yazılmış lisanslı bir program kullanılarak daha kısa sürede bir kuruluma izin vermektedir.

 

  
Web Tasarım Aşamasında Warez Uygulamalardan Uzak Durmanız Gerekiyor

 

Eğer çok sıra dışı bir hizmetiniz veya ürününüz yoksa standart bir web tasarımı sizlere yeterli gelecektir. Fakat özellikle telif hakları korunan fakat milyonlarca kullanıcıya ücretsiz bir şekilde açılmış Warez uygulamalardan uzak durmanızı öneriyoruz. Tabii web sayfanızdan ticari bir beklentiniz veya yüksek potansiyelli bir getiri amacınız yoksa bu yöntem kullanılabilir diyebiliriz. Ancak ziyaretçi trafiği yüksek (kapasiteli bir hosting gerektirir) üstüne üstlük bir de nitelikli ürün ya da hizmet satışı gerçekleştiriyorsanız bu tarz uygulamalardan kesinlikle kaçınmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda standart bir web tasarımı çalışması mevcut uygulamaların dışına çıkamamanız anlamını taşıyor. Sözgelimi karmaşık bir admin paneli, içerik oluşturma ve yayınlama problemleri optimizasyon seçenekleri yine kısıtlı uygulamalarla baş başa kalmanıza neden oluyor. Gelelim özel web tasarım uygulamalarında sizleri ne gibi avantajların beklediğine.

 


Özel Web Tasarımı Sizlerin İhtiyaçlarına Göre Şekilleniyor

 

Takdir edersiniz ki her sektör kendi içerisinde hizmet ya da ürün anlamında bir takım farklılıklar ile sunumlarını gerçekleştirir. Dolayısıyla özel web tasarımı özetle sizlerin taleplerine göre şekillenen bir tasarımdır ve sizlerden gelecek uygulama taleplerinin sayfanıza aktarılmasını sağlar. Buraya kısa bir parantez açalım ve kısa bir örnekle anlatımımızı destekleyelim. Sözgelimi büyük çaplı projelerin gerçekleştirildiği bir inşaat firması ile satış kodeksinde yüzlerce üründen oluşan bir portföye sahip tekstil firması arasında çok önemli detay farklılıkları bulunur. Bu nedenle web sayfası sunumlarında inşaat firmasının yeterli düzeyde görsel kullanması zorunlu iken, Tekstil firmasının çok daha küçük görsellerle mümkün olduğunca çok sayıda görseli aynı anda sunması gerekecektir. İşte bu noktada özel yazılım uygulamaları devreye girer ve her iki sektöründe müşteri potansiyeli taşıyan ziyaretçiyi web sayfaları ile buluşturur.

 


Web sitesi Tasarımı Her Yönüyle Mükemmel olmak zorunda

 

İzin verirseniz bu noktada 20 yılı aşkın tecrübesi ile firmamızın başta mobil uyumlu web sitesi tasarımı olmak üzere onlarca farklı projeyi profesyonel şartlarda sizlere sunduğunu belirtmiş olalım. Yüksek güvenlikli ve şu anki mevcut teknolojinin en üst seviyede uygulandığı HTML5, CSS3 standartlarında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda ayrıca SEO optimizasyonu desteği sağladığımızı anti parantez belirtmiş olalım. Lütfen başta özel web  tasarımı olmak üzere çeşitli ödeme kolaylıkları sağladığımız tüm ayrıcalıklı hizmetlerimiz için bizleri aramaktan çekinmeyiniz. Dijital yaşamın kazançlı kapılarını aralamanız için bundan daha iyi fırsat olmaz diyoruz efendim. Görüşmek dileğiyle, esen kalınız.